Ať už jste srdcem dobrodruzi, nebo milujete kulturu či cestování za dobrým jídlem, pojďte s námi
do světa! Připravili jsme pro vás velkou internetovou soutěž, v níž můžete vyhrát skvělé ceny.
Každý druhý den je pro vás připravená nová soutěž. Chce to jediné, sledovat tyto internetové
stránky a těšit se na výhru!

  

logo Dell

Dell

25 let inovací s Dell EMC (o kterých možná ani nevíte)

 

Vydejme se na výlet historií vývoje společnosti, jejíž technologie změnili svět.

 

 

Možná si někdo z vás pamatuje dobu, kdy se počítač sotva vešel do místnosti velikosti tělocvičny. Pak jsou ti z vás, kteří se narodili ve světě smartphonů a tabletů. Ačkoliv je česká pobočka Dell EMC skoro stejně stará jako ta mladší generace vybavená všemi technickými vymoženostmi, centrála této dnes globální IT společnosti dodává nejvyspělejší technologie již 33 let.

Víte, jaké dnes existují technologie právě zásluhou techniků a inženýrů společností Dell Technologies a Dell EMC? Například první servery, na kterých dnes běží datová centra, která zajišťují internetové služby, online bankovnictví, sociální média jako Facebook a Twitter, nebo aplikace sdílených služeb Airbnb nebo Uber, namontoval Dell již v roce 1994. Jen o pár let později ta samá firma, jako první na světě, využila možností internetu pro přímý online prodej svých osobních počítačů s možností konfigurace na míru. Krátce poté vstoupil Dell do segmentu herních počítačů koupí firmy Alienware. V druhé polovině téhož desetiletí získal Dell firmu EqualLogic, jejíž technologie využil k vybudování prvních modulárních datových center a rozšíření služeb cloudu. Díky tomu můžete dnes využívat služby na bázi webových rozhrání, spolupracovat s kolegy či spolužáky po celém světě, bezpečně ukládat data a mít je k dispozici kdykoliv a odkudkoliv.

Pokud jste příznivci mobilních řešení, budete možná vědět, že v roce 2010 představil Dell svůj první 5“ tablet pod značkou Streak. Nebo určitě znáte populární řadu notebooků XPS, nebo extrémně odolné notebooky a tablety Rugged, které jsou dnes standardem pro práci v terénu nebo v těžkém průmyslu. 

O pět let později oznámil Dell svůj záměr koupit společnost EMC Corp. Díky této akvizici, obě společnosti tvoří jednu z největších technologických firem na světě, a poskytují páteř technologické infrastruktury, která se dotýká životů nás všech. Například služby nejpopulárnějšího českého vyhledávače běží na technologiích a datových centrech Dell EMC. Banka vám každý měsíc proplácí mzdu  přes technologickou infrastrukturu, ve které má svůj podíl Dell EMC.

Nyní Dell EMC spolupracuje s Microsoftem na řešení pro virtuální a smíšenou realitu, které nabízí obrovské možnosti pro inovace v oborech zdravotnictví, dopravy či obrany. Tak jak se technologie vyvíjely, byly společnosti Dell a EMC vždy u jejich zrodu.

Až příště budete přes svůj smartphone hledat třeba informace o dopravní zácpě na dálnici s návrhem na její objížďku, vězte, že někde v pozadí tohoto procesu stojí technologie Dell EMC.

Více informací na stránkách www.dell.cz

Soutěžní otázka

pro dny 25.  10.  2017 až 26.  10.  2017

Soutěž proběhla ve dnech 25.  10.  2017 až 26.  10.  2017

Soutěžili jste o tyto ceny:

1. cena: Set bezdrátová klávesnice + myš - Dell KM714 v hodnotě 1347 Kč bez DPH
2. cena: Batoh Dell Tek Backpack v hodnotě 1321 Kč bez DPH
3. cena: Přenosné reproduktory Dell AE215 v hodnotě 1129 Kč bez DPH
4. cena: Cestovní myš Dell WM324 v hodnotě 743 Kč bez DPH

Výherci soutěže

1. Veronika Kajšová - Jakubčovice nad Odrou
2. Vladislav Novický - Chotěboř
3. Jaroslav Stejskal - Liberec
4. Šárka Kučerová - Vrchlabí