Ať už jste srdcem dobrodruzi, nebo milujete kulturu či cestování za dobrým jídlem, pojďte s námi
do světa! Připravili jsme pro vás velkou internetovou soutěž, v níž můžete vyhrát skvělé ceny.
Každý druhý den je pro vás připravená nová soutěž. Chce to jediné, sledovat tyto internetové
stránky a těšit se na výhru!

  

logo Maxinuta

Maxinuta

Co s sebou na výlet – věci, které vám nesmí chybět.

  

 Rupa_logo_RED_032C.png

 

Není nic horšího než vyrazit na výlet a po několika kilometrech zjistit, že jste si doma zapomněli láhev na vodu, mapu nebo svačinu. Podobná zkušenost vám dokáže nejen překazit samotný výlet, ale i sebrat chuť a motivaci k dalším výpravám. Na co tedy nikdy nesmíte zapomenout, pokud se nechcete vracet otráveni?

 

 

Zajímavé je, že přestože balení věnujeme spoustu času, často zapomeneme na základní věci, které by neměly chybět žádnému turistovi. Proto nehledě na typ výletu jako první zabalte mapu místa, do kterého se vydáváte. Ztratit se v divočině sice může být docela dobrodružství, vždy ale musí mít šťastný konec. Zapomenout nesmíte také na sadu první pomoci. Ta by měla obsahovat náplasti, obvazy, nůžky, základní léky a desinfekci. Nikdy nevíte, co se vám po cestě může přihodit. Pokud plánujete večerní výpravu nebo hrozí, že se výlet protáhne, je důležité přibalit svítilnu, případně sirky či zapalovač na rozdělání ohně.

Letní turistika

Pro turistiku v teplém počasí je velmi důležitá ochrana před sluncem. Zrak si chraňte slunečními brýlemi a volte krém na opalování s vysokým UV faktorem. Při vysokých teplotách také hrozí dehydratace, proto nezapomeňte na dostatek tekutin. Pokud se vydáváte na delší túru, nebo jen chcete ušetřit místo v batohu, hodí se lahev s filtrem nebo tablety na čištění vody. Ulehčíte si také výživnou svačinou, která nezabere mnoho místa. K tomuto účelu se hodí například ořechové tyčinky Maxi Nuta, které vám okamžitě dodají energii a jsou skladné, tudíž si jich můžete sbalit rovnou několik. Pro výlety v teplém počasí jsou vhodné nemáčené varianty, které se teplem neroztečou.

Turistika v chladném počasí

Pokud se chystáte na výlet v chladnějších měsících, nebo se připravujete na vysokohorskou túru, určitě si sbalte dostatek oblečení, aby vás nemohla překvapit náhlá změna počasí. Překonat zimu vám pomůže i termoska s horkým čajem. Pro udržení tělesné teploty je rovněž důležitý pravidelný přísun energie. Sbalte si třeba Maxi Nutu s praženými mandlemi nebo konopným semínkem máčené v kakaové polevě.

Ať už se vydáte kamkoliv, myslete hlavně na vlastní bezpečnost. Nevydávejte se sami do neznačených míst a nepřeceňujte své schopnosti. Buďte ohleduplní k přírodě a ostatním turistům. Úspěšný výlet je totiž ten, ze kterého se v pořádku vrátíte domů.

Více informací na stránkách www.rupa.cz

Soutěžní otázka

pro dny 18.  10.  2017 až 19.  10.  2017

Soutěž proběhla ve dnech 18.  10.  2017 až 19.  10.  2017

Soutěžili jste o tyto ceny:

1. - 10. cena: Krabice ořechových tyčinek

Výherci soutěže

1. Tereza Lindová - Třeboň
2. Eva Doležálková - Zlín
3. Emílie Mundlová - Druztová
4. Anna Pytlíková - Holýšov
5. Šárka Chadimová - Křetín
6. Anna Mikušová - Žatec
7. Ladislava Stefanovská - Česká Lípa
8. Hana Běláková - Valašské Klobouky
9. Jan Kotora - Plzeň
10. Ivana Dlouhá - Klášterec nad Ohří